Modul dotačných schém - verejna cast

Hmm, to hadam trebalo spravit pred tym, ako sa na MDS vobec nieco kodovalo. :slightly_smiling:

Nuz, ale lepsie neskor ako nikdy. Cize +1.

V zasade aj pre MDS plati zakladny use case, t.j. “chcem si stiahnut vsetky data” (a.k.a. “(takmer) vsetky raw data ako Open Data”), o com som pisal napr. tu: OpenData Eurofondy ITMS2014+ - #7 by hanecak (+ teda odporucam pozriet cele vlakno).

Tot ak sa do MDS zapacuje narh “3. Udaje ktore sa daju vyhladat (opat vid “3.2.2 Sekcia zoznamu”) by sa mali (obdobne ako pri Statistikach) dat exportovat do XLS a CSV.”, tak mozeme pristupit k hodnoteniu kvality datasetov. Kym si to neviem cele stiahnut, da sa robit len zbezny review.

Mozem to brat ako +1 k “4. Je potrebne vyriesit automatizovanie zberu udajov od jednotlivych ministerstiev …” a “_9. Navrhujeme zvysit periodu zverejnovania udajov z “raz za rok” na “raz za stvrtrok”, pripadne …+”?

Pridal som bod 2. do “Ine pripomienky”: “Treba vykonat aspon zakladny UX testing, kedze nateraz napr. funkcia “spat” nefunguje podla beznych ocakavani.”.

Spravit nieco take som ochotny vzdy, ale pod podmienkov, ze tam uradnici chodia dobrovolne. Par skoleni, kde si to vela zucastnenych odsedelo sme uz robili a kedze je tam mizerny pomer cena/vykon, tak sa mi uz do “nutenych” skoleni velmi nechce.

Cas primarne venujem tim, ktori sa o to naozaj zaujimaju. Dufam, ze im takto pomozem ziskat realne pozitivne vysledky pre obcanov a nasledne naskok pred “politickymi supermi”.

Tot potom budovanie realneho povedomia. :slightly_smiling:

Opravim poznamky/zapis … pardon.