Máme dosť IT znalých policajtov, prokurátorov a sudcov?

Možno by stálo analyzovať to, prečo sú tie tendre také predražené… Mne sa zdá, že tam chýba kontrola kompetentných ľudí, ktorí to majú kontrolovať… Jednoduchosť,Jedenkrát a dosť,Proaktívne služby, Nové príležitosti, Normálne ceny je iba návod na tvorbu efektívneho eGov… My musíme nájsť konkrétne veci, v čom pochybil NKÚ pri kontrole tendrov, a ak také nájdeme, tak možno by bolo vyhlásiť, že NKÚ nie je kompetentný úrad, nespĺňa si svoju rolu a je to asi tým, že je pod politickou kontrolou.

Npr:

  • pri soli NKÚ nezachytil, že VÚCčky si kupujú predraženú soľ, a mohli by ušetriť státisíce EUR…
  • pridelenie IPO, čo už existuje je v návrhu na tender pridelených 275000 EUR.
  • Osobne som sa pripravoval na tento tender: Software pre dpozitár … kde bol zase dopredu vybratý výherca… Do podmienok si dali, že dodávateľ musí mať referenciu s dodaním softwaru pre depozitár v hodnote aspoň 1 mil eur ak si dobre spomínam… Touto podmienkou zrušili komplet všetkých IT dodávateľov okrem jedného výhercu… Cena zákazky: 2,7 mil EUR. Osobne by som mohol ušetriť na tomto projekte aspoň polovicu… :smile: (Či NKÚ nekontroluje tendre aj pre firmy s ktoré vlastnia štátne firmy? )

Možno by mohlo byť cieľom tohto portálu nájsť všetky pochybenia kontroly, urobiť zoznam, a chcieť aby bol šéf NKÚ odvolaný, prípadne trestne stíhaný že si neplní svoje povinnosti. Mediálnu podporu sa mi zdá, že tu máte… Prípadne vyhlásenie od politických strán, že ihneď po voľbách urobia všetko pre to, aby bol NKÚ nezávislý orgán.