ITAS poskytne odborníkov pre ÚPVII

U mna osobne to “smrdi”, lebo vsak ak figuruju vo firme co i len formalne, mali by mat plat. A preco by tam mali brat plat, ked tam nic nerobia? To by bolo ked uz nic ine, tak nejaka forma subvencovania verejnej institucie sukromnou firmou. V podstate aj firma by mohla byt cista, ale skor ta statna institucia si posramoti povest.

Preto aj ked som IT konzultant, tak pri takychto veciach “nedohadzujem” ani svoje sluzby ani sluzby kamaratov. Niekedy je to skoro az “smiech cez slzy” ked vidim, ze aj niekto nieco chce, aj ma na to peniaze a aj nevedia nikoho zohnat, ale ako im mam moje komercne sluzby ponuknut cisto resp. ako to maju odo mna cisto obstarat, ked som tam pred tym dni, tyzdne, mesiace ci roky chodil “pripravovat podu”? Alebo ked potom vidim, ako niektore Open Data veci realizuju “slendriani” (nateraz sa nastastie nestava casto).

(reci mam samozrejme vela, ale nieco som uz na Open Data zarobil, takze tot otazka, ze nakolko korektne a cisto, mam teda ambiciu sa tu tiez nieco priucit)

Aha: http://firemny-register.sk/firma/46482873-Fair--play-Commerce-s-r-o/historia/

Tu to je asi fakt o tom, ze s ohladom na nase neprehladne danove predpisy je naozaj najcistejsie/najbezpecnejsie riesenie to, aby si NGO fakturovala komercne prace z “pridruzenej vyroby” na komercny subjekt ktory 100% vlastni. Ano, potom samozrejme musia riesit konflikt zaujmov tej s.r.o. a cez nu aj seba, ale aj v pripade S.D aj v pripade AFP rovno vidim vlastnika v nasom OR (ak uz nestaci dedukcia z mena) a nemusim ho nahanat v off-shoroch ako je zial bezne pri niektorych IT dodavateloch statu.

(Naschval som riskol aj to, a zial viem potvrdit. Aj ked samozrejme tym nechcem povedat, ze som superman a ze mi bolo zabranene uplatnit svoje supermanske skillz, ono to bolo mozno este smutnejsie: tazke je uplatnit co i len bezne, uplne priemerne, nicim nevynikajuce skillz.)

Takze, zaver:

Asi podobne ako Miso Cheben v S.D: Skratka, ukoncit cinnost u povodneho zamestnavatela a normalne zacat robit pre UPPVII/stat (prip. aj az na urovni statnej sluzby, ak to pozicia obnasa/vyzaduje). A aby sa predislo nejakym pochybnostiam, tak sa neist zamestnat u povodneho zamestnavatela hned na druhy den po skonceni spoluprace s UPPVII. (aj ked klebety ci podozrenia budu vzdy, vid asi napr. Informacny system vystavby - ISV - #255 by uradnicek , len tu neviem posudit, ci to je pravda alebo je to cista nepodlozena klebeta)

A na inspiraciu: 18F: Digital service delivery | We asked over 100 of our coworkers: Why did you join 18F?

(moja sukromna analyza z toho clanku, uz vlastne off-topic k teme konfliktu zaujmov: UPPVII by mal svoj vplyv a pravomoci vyuzit na to, aby vytvoril priestor mladym sikovnym ludom, bez problematickych vazieb na firmy, nech sa ukazu. Ten vplyv a pravomoci by mali odstranit tie rozne “betonove bloky”, ktore v state brania ludom uplatnit sa naplno, ci uz v jednom rezorte ale najma prierezovo.)

2 Likes