Harmonogram OPII projektov na 2018

ano, tento krok kvitujem…podla mna je tu potencial dosiahnut rychlejsie a zaujimavejsie vysledky ako pri velkych narodnych projektoch

ale bude to cele zavisiet od nastavenia vyziev, co z obsahovej stranky a aj administrativno-procesnej:

  • ak sa budu podporovat projekty s rozpoctom 5M, tak ide o pomerne velke pracnosti v pocte MD a tie treba manazovat popri planovanych narodnych projektoch a personalne kapacity nie su…viac tu MIRRI Pracovná skupina K9.4 Lepšie dáta - #195 by peter_k

  • budu musiet mat ziadatelia uz zrealizovane VO pri podani ZoNFP?

  • na vsetko bude musiet byt VO, nakolko pre OVM tie aktivity budu robit dodavatelia. Tie vyzvy su primarne o zlepsovani sluzieb, o datach, cize je to najma o existujucich IS. Budu to verejne sutaze alebo vyhlasovatel vyzvy umozni aj RKBZ? Proces VO bude nejaky cas trvat, odhadujem tak cca 4-6 mesiacov na strane ziadatela, cize ked sa vyhlasi vyzva v 06/2018, tak ZoNFP su schvalene najskor v 09/2018 a prve projekty, ktore obstaravali skor aj ked nemali schvalenu ZoNFP, zacnu najskor 10/2018, cize v roku 2018 sa podla mna nedockame opat ziadnych hmatatelnych vysledkov a cim budu tieto projekty vacsie rozpoctom, tak tym dlhsie budeme cakat na vysledky

  • zvazoval by som dvojkolovy vyber - projektovy zamer a ti, ktori maju schvaleni projektovy zamer, tak maju pravo podat ZoNFP. Ale, aby to malo vyznam, tak by projektove zamery uz museli byt predlozene v 04-05/2018

  • vyhlasovatel hovori o viackolovych vyzvach. Urcite bude treba mechanizmus, aby sa zachovala proporcionalita medzi OVM a to najma z obsahoveho hladiska projektov a z hladiska dosiahnutia ziadanych cielov vyhlasovatelom vyzvy, napr. aby sa nestalo, ze jedno OVM svojim projektami “pokryje” velky objem alokacie. Zaroven viem si predstavit etapizaciu tychto projektov, t.j. jednou ZoNFP zrealizujem aktivity A, B, C a potom dalsou ZoNFP viem dopracovat/rozsirit aktivitu A a aktivity B, C sa uz nechytam, lebo som zistil, ze som naplnil co som chcel. Takymto sposobom by som osobne nemal problem, ze nakoniec OVM takto pokryje projektami aj 5M, ale je to na zaklade iteracii a overenia si v realite, ze co ma vyznam a co nie

…lebo zatial sa to z procesneho hladiska javi uplne rovnako ako klasicke narodne projekty, len s tym rozdielom, ze je definovany strop 5M…cize zatial obaja pacienti maju indikovane tie iste choroby…

1 Like