GovBox

A tak teraz si môžeš cez schránku pozrieť históriu prístupov, to tam je, otázka ale je, či sa do toho zoznamu zaznamenávajú aj “tretie strany”.

1 Like

Určite neotvoris všetko len tak ľahko. Veď bežne sa posiela už len jednoduché pdf a rtf, ktoré bez aplikácie tretej strany neotvoris. Či čo myslíš?

No snažím sa zistiať, asi ako ďaleko ste v tejto službe zašli :). Presne o to mi ide, či mi rovno dáte originál podpísaný dokument resp. originál nepodpísaný dokument alebo sa ku mne dostane príloha typu .zep, xzep, zepx a atď, čiže budem sa s ňou musieť “pohrať”, aby som sa dostala k obsahu. Čiže keď to zhrniem, tak mi príde to, čo teraz reálne do schránky…tak? len som potom nepochopila, čo znamená toto: “…ak vieme ich poludstit (napr. Poslať aj vnútro zep) tak pošleme aj to”.

Určite posielame to co príde. To je základ a to poslať musíme. Navyše ak to
vieme otvoriť tak to otvoríme (napríklad socialka posiela pdf v xzep) a
pošleme aj to vnútro, aby sa s tým nemusel používateľ babrat, špeciálne keď
je na mobile.

1 Like

Ja len rozmyslam k comu je vlastne ta aplikacia dobra (a este mam za nu platit), AK mam eID a aktivovanu schranku., tak to urcite nepotrebujem, viem si nastavit notifikacie a preposielanie na mail. Ak nemam eID (neche sa mi o neho ziadat, neviem si to naistalovat (asi existuju aj taki), tak pojdu k notarovi a poveria Vas, dostanu od Vas sluzbu (bezpecnost, ako je to u Vas zabezpecene je stale otazna - zmluvne zabzepecenie, ze nieco nedojde, objavi sa niekde, atd.), dajme tomu pre tych co nevedia robit s pocitacom, ale stale budu taki co ani mail nepouzivaju (maju taki vyhynut? poznam aj “doktorov” aj “paprikarov”) a takym Vasa sluzba nepomoze. Navyse ked budu chciet urobit podanie, tak aj tak si musia vybavit obciansky s podpisom.

Aj ste to preposielanie skusali? Lebo ono to vyzera asi takto: POP3 zo schránky slovensko.sk a Gmail

gratulujem ! snád to bude dobre fungovať

Zevraj pan vice na itape sa vyjadril k topicu ? A zevraj ne zrovna pozitivne ? Nebol som tam…

Jediná normálna vec čo dnes povedal. Že ten box je nezmysel. Inak ale tiež táral nezmysly…

https://www.facebook.com/pellegrini.peter/videos/vb.403027089864701/797919577042115/?type=2&theater nejaka 14 minuta to je. Ak som to spravne pochopil, tak je to nebezpecne a stat to bude robit zadarmo (rozumej za dane vsetkych).

@govbox aj ste si robili prieskum aky je zaujem medzi podnikatelmi platit 9+12x8 EUR za preposielanie sprav? Preco by to malo byt atraktivne pre statutarov? Sorry ale zda sa mi trochu cudne ze od statu ziadate robit analyzy a prieskumy a UX predtym nez sa nieco zacne kodit a vy ste zda sa pri govbox najprv nieco nakodili a teraz sa pytate ci je o to zaujem. Nie je tento postup presne to co od statu nechceme?

@peleho prihorov. Uz som niekde zachytil ako sa chvalia ze ako Slovensko poskocilo v rebricku EU. Ak je to ale tak ako si myslim tak je to zasluha este byvaleho vedenia, kedze vysledky statistickych prieskumov su za obdobie minimalne rok dozadu. Ale chapem na Slovensku este stale plati ze uspech je moj a neuspech vsetkych ostatnych :smiley:

tak a teraz pisem tento koment mam zapnutu spravodajsku televiziu a pozrime sa minister narodneho zdravia a podpredseda a o com hovoria? Podpredseda hovori o tom svetovom unikate ked sme papierovy kolok nahradili cim? Ano dalsim papierovym kolkom a minister narodneho zdravia hovori o Yetim. Zase mam lepsi den.

Jednak Tu quoque - Wikipedia, ale teda nerozumiem uplne vyhrade. Vy viete o tom co sme interne robili a nerobili?

Napriek tomu by ste si mali v S/D priznať, že tá Vaša pomoc štátu nejak zlyháva… Kritizovať je vždy jednoduchšie ako niečo tvoriť. Ten box je jednoducho fail jak hrom, bez ohľadu nato, či ste nejaký prieskum robili alebo nie. Nezostane S/D radšej len pri tom kritizovaní?

Ak to nefuguje dobre, maju to snad opravit, dodat taku funcionalitu je tak max. den prace.

Asi v tom vašom príspevku niečo chýba. Lebo nevidím žiadny dôvod prečo to je fail ako hrom.

2 Likes

Vôbec nevidím dôvod na hejtovanie. Rozhodli sa ponúknuť trhu službu, o ktorej si myslia, že je potrebná resp. bude žiadaná. Ako priekopník ukazujú aj ostatným, že je možno nad službami štátu postaviť ďalšie služby, ktoré pre cieľovú skupinu majú pridanú hodnotu. Koniec koncov ani prvý nie sú. Niečo podobné má Zelená pošta. Čo na tom? Že to má nejaké slabé miesta? Nuž je na zváženie, aké slabé sú a každý nech zhodnotí, či mu to zato stojí. Sám viem z projektových skúsenosti, že s tým zaručeným doručovaním a garanciami po technickej stránke to ani na strane ÚPVS nie je také ružové :). Okrem toho, pre mňa sú chalani zárukou toho, že po technickej stránke bude riešenie určite špičkové.

Ak sa bavíme o tom, či je to drahé alebo lacné, či na tom zarobia alebo nie… to je otázka. Osobne si myslím, že cena je prestrelená (subjektívne teraz, neprepočítaval som to) voči funkcionalite. Ak by však doplnili zaručené doručovanie P2P, alebo aspoň B2C… tak asi by to bolo zaujímavé, vlastne to by bola už úplne iná kapitola. Osobne dúfam, že tam niekde smerujú :wink:

5 Likes

Presne, ja tiez nerozumiem, preco zrazu taka kritika, ved:

  • govbox len ukazuje cestu, ze ako sa maju vyuzivat statne otvorene API, ktore predsa v projektoch SD presadzuje,
  • je to komercny produkt vyvinuty za sukromne peniaze, komu sa nepaci, nemusi pouzivat,
  • a vinit nejaky produkt, ktory len ponuka dalsiu moznost ako sa dostat k spravam z eDesku z toho, ze ludia si nebudu vybavovat eID, tak to je uz uplne mimo (najma ak sa nahradza nieco, co malo byt nieco poskytovane statom uz od zaciatku),
  • ja som prekvapeny, ze to nie je vnimane pozitivne - ako jedna z prvych lastoviciek - aplikacii ktore mozu zacat vznikat. Nehovoriac o tom, ze v UPVS by podla mna taketo vylepsenie stalo 6ciferne cislo :slight_smile:
4 Likes

V prvom rade ako tvrdia, chceli ukázať ako sa to má robiť, len to akosi nevyšlo :wink: Ale som za, dajme im ďalšiu šancu …

1 Like

Moja rec! A k tej kritike ohladom bezpecnosti…to uz je na samotnom uzivatelovi. Zazivam kazdodenne kolegov advokatov, ktori uplne bez okolkov prenechavaju svoje mandatne certifikaty sekretarkam a pouzivaju na klientske veci free google email. Nieje to o technologii, ale o cloveku :smiley: Ja tento GovBox schvalujem, ale bol by som rad, keby sa k takemu niecomu odhodlal stat a poskytol tuto zakladnu funkcionalitu kazdemu zadarmo :smiley:

2 Likes

Budem sa opakovat. Na zaklade coho sudite, ze to je fail? Mate nejake cisla? Vidite nedostatky? Ake kde?